sport

Trampoliny – nowy trend na salach fitness

Trampoliny – nowy trend na salach fitness

W Polsce trampoliny z impetem wskoczyły na sale siłowni i fitnessu. Zapisy na zajęcia rozpoczynają się od godzin porannych i po kilku minutach nie ma już miejsc. W czym tkwi sekret jumping fitness i dlaczego warto wybrać ten rodzaj aktywności fizycznej?
Jak to wygląda?
Jumping fitness to połączenie tańca, ćwiczeń fizycznych i skakania. Każdy uczestnik zajęć dostaje swoją indywidualną trampolinę, zaopatrzoną w pręt pomagający utrzymać równowagę. Jumping fitness stosują wiele technik, dzięki czemu kształtują niemal wszystkie mięśnie oraz są wspaniałym ćwiczeniem kardio.

Ponadto trening na trampolinie zwiększa wydolność organizmu, modeluje sylwetkę (jeden godzinny trening to nawet 1000 spalonych kalorii), przyspiesza przemianę materii oraz stymuluje trawienie.
Przeciwwskazania
Trampoliny, choć są doskonałą zabawą i radością, przez swą intensywność nie są przeznaczone dla każdego. Zajęć jumping fitness powinny unikać osoby z dyskopatią, osteoporozą, widoczną nadwagą, z chorobami układu krążenia oraz nieprawidłowo działającym stawem skokowym i kolanowym. Absolutnie nie powinny z nich korzystać kobiety w ciąży.

Share this post