sport

Trampoliny – nowy trend na salach fitness

Trampoliny – nowy trend na salach fitness

W Polsce trampoliny z impetem wskoczyły na sale siłowni i fitnessu. Zapisy na zajęcia rozpoczynają się od godzin porannych i po kilku minutach nie ma już miejsc. W czym tkwi sekret jumping fitness i dlaczego warto wybrać ten rodzaj aktywności fizycznej?
Jak to wygląda?
Jumping fitness to połączenie tańca, ćwiczeń fizycznych i skakania. Każdy uczestnik zajęć dostaje swoją indywidualną trampolinę, zaopatrzoną w pręt pomagający utrzymać równowagę. Jumping fitness stosują wiele technik, dzięki czemu kształtują niemal wszystkie mięśnie oraz są wspaniałym ćwiczeniem kardio.

producent radiatorów style="text-align:center;width:70%;margin:auto">

Ponadto trening na trampolinie zwiększa wydolność organizmu, modeluje sylwetkę (jeden godzinny trening to nawet 1000 spalonych kalorii), przyspiesza przemianę materii oraz stymuluje trawienie.
Przeciwwskazania
Trampoliny, choć są doskonałą zabawą i radością, przez swą intensywność nie są przeznaczone dla każdego. Zajęć jumping fitness powinny unikać osoby z dyskopatią, osteoporozą, widoczną nadwagą, z chorobami układu krążenia oraz nieprawidłowo działającym stawem skokowym i kolanowym. Absolutnie nie powinny z nich korzystać kobiety w ciąży.

Zobacz stronę autora: drzwi Gdynia

Share this post