zdrowie

Walka z otyłością nie musi być skazana na niepowodzenie!

Walka z otyłością nie musi być skazana na niepowodzenie!

Statystyki wskazują drastyczne dane. Otyłość jest choroba cywilizacyjną, która sieje coraz to większe żniwo także w Polsce. Nadciśnienie, podwyższony cholesterol, zawały to tylko niektóre zagrożenia związane ze zbędnymi kilogramami. Okazuje się, że nasze dzieci tyją najszybciej w Europie! Zły styl życia, pośpiech sprawiają, że jemy byle co, byle gdzie i w niekontrolowanych ilościach. Jakie powinniśmy uczynić kroki, by walczyć z nadwagą i otyłością?
Elewacje wentylowane /> Równie ważny jak aspekt fizyczny jest aspekt psychologiczny. Musimy przede wszystkim zmienić nastawienie i nawyki żywieniowe. Motywacja jest podstawą sukcesu.

Musimy przygotować się na chęć zmiany, wytyczyć sobie konkretne cele, określić bardzo dokładne daty, gdzie mamy osiągnąć odpowiednią wagę, takie cele bardzo ułatwiają trzymać się planu i nie wypaść z rytmu.
Wiele osób walczących z otyłością korzysta alimenty Łódź z porad psychodietetyka. Okazuje się, że odmówienie sobie jedzenia jest trudniejsze niż zmiana myślenia o sobie, o własnym ciele. Ponadto dochodzi całkowita nieświadomość konsumpcji, nieskupianie się na posiłku, rozpraszanie się  a w rezultacie jedzenie więcej, niż jest to wymagane.
Warto więc rozpoczynając walkę z otyłością pomyśleć najpierw o własnym nastawieniu i psychice. To pierwszy krok do sukcesu!

Zobacz stronę autora: wanny łazienkowe

Share this post