Aspekty prawne i naukowe nutraceutyków

  • by

Każdy sposób dbania o zdrowie wymaga potwierdzenia naukowego i odpowiednich konsekwencji prawnych. Sprawdźmy jak to jest w przypadku nutraceutyków. Są to bowiem substancje,Kraków montaż klimatyzacji które wymagają od ludzi dużej dawki zaufania. To dlatego naukowcy starają się znaleźć jak najwięcej potwierdzeń naukowych, by zdobyć serca konsumentów.
Unia Europejska powołała Functional Food Science in Europe Concerted Action – FUFOSE, które ma na celu wypracowanie naukowego podejścia do dowodów działania tego typu substancji.

Dzięki temu coraz intensywniej zyskujemy potwierdzone informacje o schematach zdrowego odżywiania, czy zapobieganiu chorobom poprzez styl życia. Jest wiele nutraceutyków, które podlegają dyrektywom unijnym, jednak jeszcze mnóstwo z nich czeka na regulację prawną i dalsze dowody naukowe.
Jest to dziedzina stale rozwijająca się i zyskująca swoich wiernych wyznawców. Byćserwis klimatyzacji Kraków może kiedyś ogół społeczeństwa zacznie świadomie podchodzić do strefy żywienia i stylu życia, zapobiegając wielu chorobom.Marki